Loading...

RİVA BEYKOZ İSTANBUL

RİVA İSTANBUL'UN EN DEĞERLİ YERLEŞİM ALANI

EV

DÖNÜM

YAŞAM BAŞLANGICI

Ağaç

Eski bir Rum köyü olan ve aynı zamanda Çayağzı olarak da bilinen Riva, İstanbul'un Anadolu yakasında, İstanbul'a yaklaşık 50 km. mesafede Adadolu Feneri ile Şile arasında yer almaktadır. İstanbul'un diğer haftasonu tatil ve dinlence yerlerine göre daha sakin olan Riva'nın geniş ve uzun bir kumsalı bulunmaktadır.

Riva'nın denizi ve kumsalının yanında ayrıca yeşili ve doğası da görmeye değer. Riva deresi, yemyeşil bir vadi boyunca akmakta ve denize dökülmektedir. Riva deresi üzerinde kayık ve tekne kiralayarak dere gezintisi yapmak da ayrı bir keyif. Ayrıca dere kenarında da irili ufaklı lokanta ve et mangal, piknik yerleri de mevcuttur.

Kanal Riva: Bölgeye yapılacak büyük ölçekli projelerden biri; proje kapsamında Riva Deresi ve çevresinde, Avrupa’daki kanallı şehirlere benzer, ilçenin çehresini değiştiren yeni bir turizm merkezi alanı yapılması hedefleniyor. Proje ile bölgeye turizm açısından hareketlilik kazandırılması, organik tarımı desteklenmesi, kanal çevresinde spor, dinlenme ve yürüyüş alanları ile turizm tesisleri, sosyal donatı kurulması yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bunun dışında tesisleşme konusunda önemli bir adım olan Futbol Federasyonu’nun Riva Tesisleri projesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Riva ve Beylik Mandıra alt bölgesini yaklaşık bin 979 hektarlık alanı kapsayan, bir eko-köy projesi planlanıyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü: YSS Köprüsüne en yakın katılımlar Avrupa yakasında Uskumruköy, Anadolu yakasında ise Riva kavşağında bulunuyor. YSS ile 3. Havalimanına ulaşmak 15-20 dak gibi kısa bir sürede gerçekleşecek.

Riva Köyü’nde bulunan 1. koy olarak adlandırılan Elmasburnu Plajı ise Eşek Adası’nın çaprazında bulunmaktadır. Koy yanında lüks oteller ve dinlenme tesisleri mevcuttur. Özellikle Anadolu Yakası’nın büyük kısmının dinlenme ihtiyacını karşılayan Riva Köyü, sahip olduğu manzarasıyla gelenleri büyüleyerek geri göndermektedir.

Riva'nın değerini artıran etkenlerden biri de hiç şüphesiz 3. köprünün Riva çıkışı, 8 şeritli karayolu ve 2 şeritli tren yolu aynı seviyede geçiyor.

Mustafa Koç Golf Kulübü: 5 bin 810 metre uzunluğunda sessiz ve yeşil bir vadi üzerine kurulan 70 parlık şampiyona golf sahasında, eğitim ve çalışma alanı, kısa oyun akademi sahası, ikisi çift tasarlanan 9 çukurlu golf sahası ve üyelere özel bir kulüp de bulunacak. "Mustafa V. Koç Golf Sahası" Avrupa'daki Heathland Golf sahalarını andıran tasarımı ile öne çıkıyor. Caroline N. Koç, İstanbul Golf Kulübü olarak Maslak'tan çıktıkları günden bu yana yaşanan saha problemini ortadan kaldırmak için gece gündüz demeden aralıksız bir şekilde çalıştıklarının altını çizerek, "Koç Ailesi'nin de bizzat takip ettiği ve önem verdiği bu projede İstanbul Golf Kulübü olarak dışarıdan danışmanlarımız ve Koç Holding mensuplarından oluşan geniş bir ekip her adımı en ince detayına kadar titizlikle yürütüyor.

TFF: Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, İstanbul Anadolu Yakası’nda Riva’da bulunmaktadır. Tesis, ofis ve konferans alanlarının bulunduğu A Bloğu, havuz ve sağlık imkanlarının bulunduğu B Bloğu ve son olarak otel odası ve otele ait imkanların bulunduğu C Bloğundan meydana gelmektedir. Proje ve tesis LEED for New Construction kategorisinde Gold seviyesinde sertifika almaya hak kazanmıştır.

TFF: 2. tesis, yeni kamp merkezi ve idari binanın, toplam 38 bin metrekare kullanım alanı, 26 bin metrekare kapalı alana sahip olacağı belirtildi. Tesiste konaklanabileceği, ayrıca konferans salonu, toplantı odaları, ofis binası, mescit, fitness salonu, terapi havuzları ve biri 60-90 ölçülerinde iki doğal çim sahanın olacağı aktarıldı. Bu tesisle 45 ile 130 metrekare arasında değişen 10 adet toplantı salonu, 700 kişilik konferans salonu, restoran, VIP restoran, çok amaçlı 780 metrekarelik fuaye alanı ile yeni konferans salonu ve eğitim alanlarının da Türk futboluna kazandırılacağı bildirildi. Tesiste, üç katlı olarak düşünülen ve 3 bin 500 metrekarelik alana yapılacak ofis binasında ise basın merkezi, toplantı odası ile idari ofislerin yer alacağı ifade edildi. Engelli sporculara uygun dizayn edilecek tesiste, 82 oda, 703 metrekarelik iç bahçe, 200 araçlık açık ve kapalı otoparkın da bulunacağı kaydedildi.

 • Riva Köyü Karadeniz
 • Riva Deresi
 • Riva Plajı
 • YSS
 • TFF Riva
 • GS Riva
 • Koç Riva
 • Elmasburnu
 • TFF2 Riva
 • TFF2
 • YSS Çevreyolu

YAŞAM

Antriva'da yaşamak size çok iyi gelecek, tertemiz havası ve doğası ile hayatınız uzayacak.

YATIRIM

İstanbul'da daha karlı bir yatırım bölgesi daha yok. Yatırımınızın getirisi çok yüksek olacak.

MUTLULUK

Hem sağlıklı bir yaşam hem de karlı bir yatırım yapmak size büyük mutluluk verecek.

BİZE ULAŞIN

Sormak, bildirmek yada paylaşmak istedikleriniz için lütfen formu doldurun, en kısa sürede size geri dönelim.

ANTRİVA EVLERİ

Antriva Evleri Beylik Mandıra Cad. Mizan Sok. Riva Mah. Beykoz İstanbul

Tel: +90 216 319 15 77

Email: yonetim@antrivaevleri.com

ETKİNLİKLER